Співробітники Прінстонського університету з колегами з університетів Ратгерса і Тафтса і незалежних організацій Climate Central і ICF International розповіли про можливі наслідки підвищення глобальної температури. Про це пише Naked Science.

Вони вивчили дані датчиків, які стежать за припливами, відливами і змінами рівня моря в прибережних районах, а потім звернулися до теорії екстремальних значень. В результаті фахівці прийшли до висновку, що до 2150 року різниця між температурами в 1,5 і 2°C, що здається незмачною, може призвести до того, що під водою опиняться землі, де зараз проживає 5 мільйонів осіб, включаючи 60 000 жителів малих острівних держав.

“Багато хто вважає, що дотримання принципів Паризького угоди врятує всіх від кліматичних катастроф, − говорить провідний автор дослідження, аспірант Прінстонського університету Расмуссен. − Але ми довели, що в будь-якому випадку людство буде стикатися з частими прибережними повенями”.

На думку дослідників, при підвищенні температури на 1,5 градуси рівень моря буде продовжувати рости, і в кінці ХХІ століття на Нью-Йорк кожні п’ять років будуть спіткали буревії, подібні “Сенді” − одному з найбільш потужних тропічних циклонів.

Більш того, експерти прогнозують, що навіть якщо глобальна температура стабілізується, рівень Світового океану буде продовжувати збільшуватися через те, що вуглекислий газ залишається в атмосфері протягом тривалого часу, а крижані щити повільно реагують на потепління і не встигають охолоджувати поверхню Землі.

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.