“Газпром” програв суд Україні: у “Нафтогазі” заявили про повну перемогу

Україна виграла апеляцію у Стокгольмському арбітражі у “газовій справі” проти російського “Газпрому”.

Про це у середу, 27 листопада, повідомив виконавчий директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко у Facebook. “Ми виграли апеляцію за першою скаргою Газпрому на рішення Стокгольмського арбітражу!”, – написав Вітренко.

Росія намагалася оскаржити рішення, за яким “Газпром” змусили виплатити “Нафтогазу” $2,56 млрд (а також відсотки), але програла.

“Відхилено апеляцію “Газпрому” на окреме рішення, винесене у Стокгольмі 31 травня 2017 року. В тому рішенні, між іншим, повністю скасовувалися вимоги Газпрому щодо “бери або плати”, – уточнили у “Нафтогазі”.
Рішення щодо контракту на поставку виносили у два етапи. Окреме рішення винесене 31 травня 2017 року. Газпром оскаржив це рішення 7 листопада 2017 року. Ця апеляція 27 листопада 2019 року відхилена.

Зобов’язали платити відшкодування

Також “Газпром” тепер має заплатити Україні понад 1 млн євро компенсації за судові витрати. Про це йдеться у рішенні апеляційного суду округу Свеа у м. Стокгольм, неофіційний переклад якого опублікував Вітренко.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

“Газпром має компенсувати Нафтогазу витрати на судовий процес у розмірі 1 021 774,26 євро та 1 млн 650 тис грн, з яких 1 млн юридичні витрати, і платити відсотки відповідно до Секції 6 Акту про відсотки на ці дві вищезазначені суми з моменту винесення рішення суду і до моменту здійснення оплати”, – йдеться у рішенні суду..

Також Апеляційний суд відхилив запит “Газпрому” щодо компенсації витрат на судовий процес і не дозволив йому засекретити результати справи. А ще судді вказали, що це рішення не можна оскаржити.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

“Які кому ще потрібні докази, що наші вимоги не є “абсурдними”, що рішення Стокгольмського арбітражу є обґрунтованими, і що “Газпрому” ці рішення Стокгольмського арбітражу треба просто виконувати?”, – додав Вітренко.

Попереду ще два судових етапи

Глава правління “Нафтогазу” Андрій Коболєв у Facebook повідомив, що Апеляційний суд округу Свеа відхилив апеляцію “Газпрома” на перше із трьох рішень Стокгольмського арбітражу. Попереду суди з приводу ще двох рішень.

“Усні слухання у справі за заявою “Газпрому” про оскарження другого арбітражного рішення (остаточне у справі щодо купівлі-продажу газу) має бути розглянуте у лютому 2020 року. Слухання з апеляції на третє рішення (щодо транзитного контракту) заплановане на осінь наступного року”, – написав Коболєв.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *