Екс-чиновника Одеської міськради виправдали від хабара, в якому він розкаявся 7 років тому

Приморський суд Одеси виніс виправдувальний вирок за відсутністю складу злочину.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 6 травня.

Обвинувачений працював заступником начальника відділу судової роботи юридичного управління Департаменту комунальної власності Одеської міської ради. Він і заступник начальника юридичного управління Департаменту комунальної власності начебто вимагали хабар за сприяння у підписанні договору купівлі-продажу нежилих приміщень

У січні 2012 року громадянин залишив 7 тис. доларів міченими купюрами у кабінеті заступника начальника юридичного управління.

На допиті в суді заявник повідомив, що писав заяву саме на цього чиновника і обурювався, що судять особу, яка невідомо, за що притягується, а чиновника, який вимагав у нього гроші, звільнили від кримінальної відповідальності. Заявник сказав, що пропонував гроші також обвинуваченому, але той відмовився.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Суд дійшов висновку, що обвинувачений діяв за наказом свого безпосереднього керівника, надавав консультації і роз’яснення та владою і службовим становищем не зловживав. До його повноважень не входила підготовка або підписання договору купівлі-продажу від імені Одеської міської ради. Прокурором не визначено, які саме дії були зловживанням службовим становищем.

Крім того, у матеріалах справи відсутні докази отримання неправомірної вигоди чи змови і пособництва в отриманні такої. Натомість 7 тис. доларів були вилучені з кабінету іншого чиновника, який на допиті в суді не підтвердив, що домовленості про поділ коштів з обвинуваченим.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Але у 2012 році суд вже виносив вирок обвинуваченому і той вину визнавав. Це сталося 14 листопада 2012, коли суд у зв’язку зі зміною обстановки  припинив кримінальну справу щодо екс-заступника начальника юридичного управління, в кабінеті якого знайшли гроші. Підставою стало те, що підсудний вину визнав, чистосердечно розкаявся, змінив місце роботи та спосіб життя і це його перший злочин.

Того ж дня суд виніс вирок і заступнику начальника відділу судової роботи юридичного управління, якого звинувачували в зловживанні службовим становищем і пособництві в отриманні хабара. В суді чоловік вину визнавав повністю. У 2012 році призначив йому 1 рік і 6 місяців обмеження волі і штраф 8500 грн, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим терміном. Пізніше вирок був скасований і суд розглядав справу повторно і підсудний вже вину заперечував.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *