«Дрімучий совок»: як українці змінюють місце голосування на виборах

25 березня – останній день для зміни місця голосування на виборах президента України, які відбудуться 31 березня. Останні кілька днів у відділах державних реєстрів виборців – аншлаг. Сотні людей стоять у кількагодинних чергах, аби проголосувати не за місцем реєстрації.

Чому виборці так довго чекали й не пішли раніше? Чи дійсно черги всюди? Чи реально змінити місце для голосування за 2 години? Радіо Свобода зібрало найцікавіші допиши із соцмереж.

«Це, напевно, єдина черга, яка мене незмушувала аж надто злитися за її наявність», – пише координатор Громадської ради доброчесності Андрій Кулібаба. Він розповів про те, як громадяни самоорганізвувались на пунктах перереєстрації.

ІТ-підприємець Сергій Сагун також розповів про самоорганізацію щодо списків та черг для виборців.

Блогеру Антону Ходзі пощастило менше – йому якраз довелося пройти всі кола бюрократичного пекла.

Фотограф Юрій Кривенко також зіткнувся із натовпами: «У кабінет черга, стоїть приблизно по 70 людей. Поспілкувався з тими, хто стоїть у черзі біля входу в кабінет, кажуть, що стоять з 9 ранку. Коли прийшли, черга вже була близько 80 людей».

А ось як змінюють місце голосування у Харкові:

Телеведуча Ярослава Кравченко голосуватиме на виборах президента України 31 березня за кордоном. Вона спеціально зняла відеоблог про те, як змунювала місце голосування.

Багато користувачів помічають, що в чергах переважно – молодь і тішаться тому, що багато хто відповідально ставиться до свого голосу.

Декого ж черги так втомлювали, що вони розвертались і йшли,

Декому змінити виборчу адресу так і не вдалося.

25 числа ще можна змінити місце свого голосування. Що для цього потрібно?

Щоб змінити місце голосування, вам потрібен відділ ведення державного реєстру виборців – саме так називається цей державний орган. Потрібну саме вам адресу легко знайти тут.

У відділі треба написати заяву, до якої додати документи, що обґрунтовують причину тимчасової зміни реєстрації.

Тобто у списку виборців місце реєстрації не змінюється, змінюється лише місце голосування.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *