Донецький апеляційний суд  залишив без задоволення скаргу прокуратури на рішення, яким громадянину з держави Україна стягується 251 тис. грн моральної шкоди, завданої незаконними діями органів слідства, прокурори і суду.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на постанову від 16 жовтня.

3 лютого 2011 року прокуратурою Жовтневого району м. Маріуполя Донецької області порушено кримінальну справу. 12 лютого 2011 державного виконавця Жовтневої ДВС взяли під варту за підозрою в отримання 4 тис. грн хабара за зволіканням із описом і виставленням на торги частини квартири.

21 березня 2012 року запобіжний захід змінили з тримання під вартою на підписку про невиїзд. У травні 2012 чоловіка визнали винним за ч.1 ст.368 ККУ і призначили 6 місяців арешту із забороною обіймати деякі посади строком на 1 рік. У листопаді 2012 обвинувальний вирок скасовано і справу скеровано до суду першої інстанції на новий розгляд. 11 липня 2013 року чоловіка знову визнано винним за ч. 1 ст. 368 ККУ і засуджено до 6 місяців арешту із тимчасовою забороною обіймати посади. Але у березні 2014 апеляція вирок скасувала. За третім разом суд першої інстанції повернув справу прокуророві на додаткове розслідування у зв’язку з неправильністю досудового слідства. У лютому 2016 прокурор закрив справу за відсутністю в діях складу кримінального правопорушення.

Позивач перебував під арештом в ІТТ, а у подальшому під вартою у слідчому ізоляторі 14 місяців і 15 днів. А до моменту закриття справи був під підпискою. Загальний період перебування під слідством та судом – 60 місяців 5 днів.

Чоловік переконував, що від таких подій зазнав моральної шкоди. Він був державним службовцем, по телебаченню показали сюжет про його арешт, камера зафіксувала його руки у кайданках. Також у засобах масової інформації надрукована стаття з інтерв’ю слідчого прокуратури Хая Д.В., у провадженні якого перебувала кримінальна справа. Підозрюваний був відсторонений від посади і залишався без постійного заробітку та засобів до існування. Три роки він ходив до суду у судові засідання практично щомісячно. Перші 14 місяців його возили із слідчого ізолятору та водили до залу судових засідань у кайданках. У приміщенні суду іноді перебували його знайомі. Перебуваючи під підпискою про невиїзд, позивач майже чотири роки не міг виїхати з міста. Стосунки з оточенням були напружені, оскільки постійно доводилося приховувати свій статус підсудного у кримінальній справі, йому було соромно за те, що його тримали під вартою у СІЗО як злочинця. Після закриття справи йому довелося судитися про поновлення на роботі.

Жовтневий районний суд Маріуполя Донецької області 26 липня 2019 позов задовольнив і ухвалив стягнути чоловікові 251 тис. грн моральної шкоди шляхом списання з єдиного казначейського рахунку. Апеляційний суд залишив це рішення без змін і воно набуло законної сили.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.