«Старокраматорський машинобудівний завод», акціонером якого є народний депутат від Блоку Петра Порошенка Максим Єфімов, співпрацює з Росією та постачає українському війську більшість комплектуючих для «Молотів» (стволи, горизонтальні та підйомні механізмами, козелки).

На несправність деталей переважно скаржаться захисники України, – передає Bголос з посиланням на розслідування Громадського.

Журналісти розповідають, що крім співробітництва із Міністерством оборони України завод виконував та продовжує виконувати замовлення Росії. 

«Старокраматорський машинобудівний завод» має свідоцтво співробітництва із компанією «Машинвестхолдинг», офіс якої розташований у Москві. Очолює її російський бізнесмен Михайло Каюков.

На сайті компанії зазначено, що вона шукає замовників для «СКМЗ» у Росії, та пропонує для них транспортно-розвантажувальне, коксохімічне, обладнання, устаткування загальнопромислового призначення, вузли та деталі коксових машин, які виробляє Старокраматорський машинобудівний завод. Один із акціонерів українського заводу, депутат від Блоку Петра Порошенка Максим Єфімов не вважає це проблемою.

«Сьогодні в Краматорську, що не крути, хочемо ми цього чи ні, але всі машинобудівні підприємства працюють з Росією.  Спочатку був ринок і переключитися з одного ринку на інший неможливо миттєво», — зазначив депутат.

«Машинвестхолдинг» є офіційним представником у Росії ще однієї краматорської компанії — «Енергомашспецсталь». Згідно з реєстром юридичних осіб до 2016-го нею керував Максим Єфімов. Зараз він – її президент. Керівні посади в «Енергомашспецсталі» обіймають співвласник «Старокраматорського машинобудівного заводу» Сергій Близнюк — син колишнього губернатора Донецької області Анатолія Близнюка, та Людмила Ульященко, яка була співвласницею СКМЗ  до 2016 року. Кінцевим бенефіціаром «Енергомашспецсталі» є кіпрська EMSS Holdings Limited. Вона частково належить російській корпорації «Росатом», яка за даними РНБО не підпадає під українські санкції.

У 2015 році «Енергомашспецсталь» виготовила два фундаменти під головні двигуни російського малого ракетного корабля, який використовує військово-морський флот Російської федерації.

Та – звернулася у СБУ із проханням дозволити їх переправити в Росію. СБУ відповіла: «ні». І – на цьому зупинилася.

Кримінальне провадження Донецьке управління СБУ відкрило тільки після того, як «Енергомашспецсталь» замінила замовника з російської компанії на празьку — «Cilso International s.r.o». У провадженні йшлося про те що «Енергомашспецсталь» внесла завідомо неправдиву інформацію у документацію. Але невдовзі провадження закрили.

Президент ЕМСС та співвласник СКМЗ Максим Єфімов заявив, що не знав про цей інцидент, а наразі ніяких проблем з СБУ підприємство не має.

Нагадаємо, Максим Єфімов купив контрольний пакет акцій підприємства “КЗТС Машинінг” у червні 2018-го року за 400 гривень і вже у жовтні задекларував дохід від компанії у понад 25 мільйонів.

от Avtor

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.