Чудес не буває, – Вітренко сказав, скільки коштуватиме газ в 2020 році

За підрахунками “Нафтогазу”, ціна на газ для українців у січні 2020 року у порівнянні зі січнем 2019 року буде нижчою на 12 – 13%.

Про це в ефірі 24 каналу сказав заступник голови НАК “Нафтогаз” Юрій Вітренко та пояснив: “Однак, якщо порівнювати ціну з січня 2020 року з груднем 2019 року, то ціна зросла. Чому ціна знизилась з січня 2019 року? Тому що ринкова ціна оптова, європейська, значно знизилась, якщо дивитись на ціни, які є зараз, у порівнянні з цінами січня 2019 року”.

Також, за його словами, на це вплинув курс долару, який дуже сильно знизився.

На запитання ведучого, чому ціна на газ в січні буде вищою, ніж в грудні, якщо гривня продовжує знижуватись і ціна на світових ринках газу продовжує падати, Вітренко відповів: “Насамперед з 1 січня скасовується цінове, фактично, регулювання, тобто за зобов’язаннями перед МВФ. З 1 січня уряд вже не встановлює ціни за так званими спеціальними обов’язками, тобто ми переходимо до більш європейського ціноутворення, скажімо так”.

Якщо бути чесними з людьми, то тут чудес не буває,
– наголосив заступник голови “Нафтогазу”.

“Ми казали у 2015 році, що ми отримаємо таку ситуацію, яку ми отримали у 2019 році зі закінченням транзиту, і нам потрібно до цього готуватися, і для цього треба збільшувати власний видобуток, і зменшувати неефективне споживання. Якби це ми все робили з 2015 до 2019 року, то у 2020 році ми б вже не імпортували газ, а експортували. А тому ціна була б набагато нижчою, але це була б ринкова ціна. Тобто ми знали, що колись ми перейдемо на ринкову ціну і завдання уряду, “Нафтогазу” і всіх причетних мало бути в тому, щоб ринкова ціна була нижчою”, – сказав він.

За його словами, уряд не має абстрагуватись від цього, він має створювати такі умови, щоб ринок був ефективнішим і ринкова ціна забезпечувала конкурентоздатність української економіки з одного боку, а з іншого боку – підвищувала стандарти життя українців, які цей газ споживають. Але, на жаль, з 2015 до 2019 року було більше розмов, ніж конкретних дій.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *