Чотири рази за одні й ті самі роботи заплатило керівництво будинку-інтернату на Донеччині

Білицький будинок-інтернат для громадян похилого віку та людей з інвалідністю в Донецькій області роздерибанив 1,5 мільйони гривень на закупівлях в обхід законних процедур. У 2016-2017 роках керівництво закладу 4 рази закуповувало одні й ті ж самі роботи по підготовці планів ремонтних робіт.

Про це йдеться на сайті ЦПК.

Так, у жовтні 2016 року інтернат замовив розробку планів ремонтних робіт та розрахунок суми витрат для реконструкції головного корпусу Білицького інтернату на суму 325 тисяч гривень. Обидва замовлення були проведені в обхід тендерних процедур, оскільки їх сума була нижчою за 200 тисяч гривень.

Через рік заклад зробив майже ідентичну закупівлю. У листопаді 2017 року інтернат уклав два договори на загальну суму 1,18 мільйонів гривень з ТОВ “Азовська будівельна компанія “Будком” та ТОВ “Проектна компанія “Аркон”. Обидві фірми-переможці зобов’язалися до кінця 2017 року підготувати проекти ремонтних робіт та розрахунки витрат на ремонт головного корпусу. Так, за два роки на тендерах з розробки підготовчих документів для ремонту головного корпусу будівлі керівництво закладу “розпиляло” 1 505 400 гривень.

Примітно, що усі тендери на підготовку документів для ремонтних робіт інтернату були проведені в рамках допорогової процедури закупівлі. Юристи кажуть, що це типова схема, яка дозволяє уникнути системи публічних закупівель “Прозоро”.

«Замовники дроблять тендери, щоб уникнути процедури проведення відкритих торгів», — пояснює юрист громадської організації “Центр протидії корупції” Олександр Литвин.

ЦПК звернулися з листом до директора інтернату з вимогою пояснити, для чого потрібно було проводити декілька тендерів на закупівлю одних і тих самих робіт.

Источник

Читайте также:  Убить мало? Бизнесмен из США “заказал” украинского министра, который его обокрал

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *