Чи відреагує Порошенко на випад Труханова проти журналіста в Одесі?

Останній інцидент у Одесі, коли мер міста Генадій Труханов і його охоронці застосували силу до кореспондента “Радіо Свобода” Михайла Штекеля – черговий плювок одеської влади у бік усього громадянського супільства та закону.

Труханов дозволив собі таку відверту демонстрацію вседозволеності після судового засідання у справі, де його звинувачують у привласненні 185 мільйонів гривень із міського бюджету. Причому на боці мера виступили правоохоронці: вони “захищали” Труханова від журналіста, який пересувається з тростиною.

Примітно, що сталося це на наступний день після завершення дії воєнного стану, за підсумками якого МВС прозвітувало про зниження злочинноості в прикордонних регіонах на 26%. Тут згадується, що воєнний стан не минув для Одеси гладко. В перший день його запровадження провладні “тітушки” напали на опозиційного політика Анатолія Гриценка та одеситів, які прийшли із ним на зустріч, потім були бійки на незаконних будівництвах, а декілька днів тому лідера місцевого “Автомайдану” Віталія Устименка затримала поліція за проведення акції проти незаконної забудови паркової зони.

Чому у Труханова виникла саме така реакція на питання, поставлене відомим журналістом українською мовою, можна лише здогадуватись. Але коли людина так поводить себе в присутності відеокамер, то в неї є розуміння, що за такі дії нічого не буде. Адже це, щонайменше, третій казус Труханова із журналістами. До цього мер Одеси подібним чином поводив себе із Богданом Осінським, Юрієм Дьяченко. Тобто, це вже не випадковість, а закономірність, яка демонструє, що чиновник перетнув певну межу. Такого не можна уявити не те що в Європі, але, на щастя, і в більшості українських міст.

У діях Труханова чітко видно склад кримінальної статті “перешкоджання діяльності журналіста”. Своє ставлення до цього кричущого інциденту вже висловила журналістська спільнота, зокрема, Національна спілка журналістів України, правозахисники, адвокати. Очевидно, активна громадськість робитиме все, щоб не дозволити “зам’яти” цю справу.

Цілком логічно, щоб на ситуацію відреагував гарант Конституції. Особливо враховуючи те, що зв’язки Труханова і Порошенка давно ні для кого не є секретом. Порошенко, до слова, сьогодні перебуває з візитом в Одеській області. Тож побачимо, як глава держави, який декларує своїми пріоритетами цінність свободи слова і захист прав людини, відреагує на факти їх відвертого попирання.

Андрій ЮСОВ

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *