ЧЕСНО наполягає: Геращенко порушила Конституцію

В офісі першої віце-спікерки Ірини Геращенко наполягають, що вона не передавала повноважень голосувати її карткою на час свого відрядження, активісти доводять, що нардеп порушила Конституцію.

Про це йдеться у роз’ясненні громадського руху “ЧЕСНО“.

Секретаріат першого заступника голови ВРУ в листі, надісланому у відповідь на прохання прокоментувати, як депутатка змогла одночасно перебувати за межами Києва та голосувати в Раді, стверджує, що Геращенко 26 лютого “працювала в парламенті, що підтверджують письмова й електронна реєстрації”.

Також в офісі першої віце-спікерки наголосили, що вона “нікому не передавала повноважень голосувати її карткою на час свого відрядження”.

Водночас активісти, спираючись на відеозапис трансляції ранкового засідання, хронологію публічної активності президента Петра Порошенка, разом з яким Геращенко їздила до Одеси, покроково доводять, що віце-спікер була у відрядженні в першій половині дня, але її картка за цей час взяла участь у п’яти голосуваннях.

Геращенко була відсутня на своєму робочому місці в президії впродовж усіх чотирьох годин ранкового засідання парламенту, таким чином картка нардепки голосувала не з її робочого місця.

 

12:18. Голосування за допуск іноземних підрозділів до України для участі у військових навчаннях (законопроект №10067). Картка Геращенко голосує “за”, проте, вочевидь, не на її робочому місці
 

“Теоретично Геращенко могла поставити підпис у книзі реєстрації присутності нардепів між 09:00 та 10:00. Проте на самому засіданні перша віце-спікерка була відсутня, а її карткою для голосування скористалася інша особа”, – наголошують у “ЧЕСНО”.

 

Нагадаємо, ст. 84 Конституції України передбачено, що народні депутати на засіданнях Верховної Ради повинні голосувати особисто.

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *