Активісти принесли “знаряддя тортур” під Верховну Раду

Близько півсотні молодиків влаштували всеукраїнську акцію “Прості речі катують” до Міжнародного дня на підтримку жертв катувань на площі Конституції, біля будівлі парламенту.

Організатором заходу виступила ГО “Україна без тортур”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Під час заходу учасники продемонстрували прості речі, якими катують українців. Так, перед приміщенням парламенту вони встановили металеве панцерне ліжко, до якого прив’язали одного з активістів у протигазі, інсценувавши тим самим певні види тортур у місцях несвободи.

“Місця несвободи – це не лише в’язниці, а також і геріатричні пансіонати, психоневрологічні інтернати, дитячі будинки. Ми хочемо привернути увагу в такий спосіб і показати, що люди там можуть піддаватися тортурам з використанням навіть таких простих речей як панцерні ліжка, на яких люди лежать роками; або світла, яке не вимикається на ніч, а персонал стверджує, що так легше наглядати, наприклад, за дітьми. Тобто не обов’язково під нігті заганяти голки або бити, бо катування може відбуватися й у значно простіший спосіб”, – розповіла член правління громадської організації “Україна без тортур”, громадський монітор національного превентивного механізму Тетяна Камак.

Окрім того, організатори заходу оприлюднили прізвища 20 народних депутатів, які не реагують на звіти національного превентивного механізму за результатами візитів до місць несвободи на їхніх одномандатних округах.

“За результатами візитів до місць несвободи зверталися до народних депутатів-мажоритарників, на округах яких знаходяться такі заклади. Ми робили звіт, аналіз і неодноразово повідомляли про них депутатам і просили втрутитися й розібратися, але на жаль, реакції не було жодної”, – уточнила Камак.

Джерело

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *