Ахметов єдиний збагачується під час війни – економіст

Олігарх Рінат Ахметов продовжує збагачуватись, навіть в умовах війни. Про це Gazeta.ua розказав фінансовий експерт Олексій Кущ.

“Ключові металургійні ресурси Ахметова знаходяться в Маріуполі, Запоріжжі. Найбільший в Європі Авдіївський коксохімічний завод ніколи не зупинявся і продовжує працювати. Бізнес-імперія донецького бізнесмена базується на двох ланцюгах – кокс-метал і вугілля-електроенергія-метал. На початку завжди стоїть енергетичний ресурс, а в кінці – метал. На ринку металу зараз все спокійно, а втрати на Донбасі компенсувала держава – в таких умовах навіть під час війни ти єдиний в країні, хто буде збагачуватись”.

Всі втрати Ахметову компенсувала держава за рахунок простих українців.

“Ахметов на окупованих територіях втратив меншу частину свого бізнесу – вугільні ресурси. Але цю втрату держава компенсувала йому сповна – через ціноутворення “Роттердам +”.

Потужностям , які вироблять електроенергію, дозволили поміщати у розрахунок тарифу вартість вугілля, яке нібито везеться з портів Роттердаму. Це дозволило Ахметову налаштувати надпотужний фінансовий потік. Якщо якась компанія контролює 85% вугілля в країна, вона і буде отримувати користь від такої системи. Конкуренцію компанії олігарха створює лише “Центренерго”, яке знаходиться у власності держави.

В системі формування фінансового потоку відбулось абсолютне заміщення. Компенсували втрати Ахметова за рахунок споживачів – українців, які користуються електроенергію.

Те, що вугілля не везуть з Роттердаму, а продовжують вивозити з окупованих територій в Європу, Україну – очевидно. Це близько 5 млн тон – які купляють за безцінь, а продають з величезною націнкою. Але правоохоронні органи і влада не реагують. Ця тема – табу”.

За перший місяць року олігарх Рінат Ахметов заробив 23 мдлр грн. Його статки складають 177, 5 млрд грн. Донецький бізнесмен піднявся на 263 сходинку рейтингу айбагатших людей світу, який склало агентство “Блумберг Біліонеріс Індекс”.

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *