Аграрний комітет зі скандалом вирішив рекомендувати закон про продаж землі іноземцям з 2024 року

18 жовтня комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики розглянув законопроект “Слуги народу” “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” №2178-10 від 10 жовтня 2019 року і рекомендував Парламенту ухвалити його за основу. Ряд нардепів заявили, що таке рішення було ухвалено з порушеннями. Після нарад було прийнято рішення, що аграрний комітет ВР наступного пленарного тижня знову розгляне законопроекти щодо запуску ринку землі.

На засіданні за пропозицію про перегляд цього рішення проголосували лише  семеро депутатів від опозиційних фракцій.

Це спричинило обурення опозиційних депутатів, представників аграрних асоціацій.

На засіданні також були присутні представники аграрних асоціацій, які просили переглянути рішення про рекомендацію схвалити проект у першому читанні  без консультацій з ними і без врахування їх пропозицій. Однак, ця пропозиція в результаті не була підтримана.

Потім  було  запропоновано рекомендувати до розгляду в сесійній залі законопроект про ринок землі №2178-10, альтернативний урядовому №2178. За таке рішення проголосували більшість депутатів на засіданні аграрного комітету, після того як це питання було поставлено на голосування.

Проект закону України №2178-10 передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборону на відчуження земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності.

Купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

До 1 січня 2024 року триватиме перехідний період, під час якого іноземці та юридичні особи, бенефіціарним власником яких є іноземці, особи без громадянства, юридичні особи, створені за іншим законодавством, ніж законодавство України, іноземні держави не зможуть набувати права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

  • Президент Володимир Зеленський заявляв, що протягом перших років право на купівлю землі повинно бути лише у громадян України.
  • Оновлений законопроект №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення встановлює заборону на продаж землі іноземцям до 2024 року.

bykvu.com

Не набридаємо! Тільки найважливіше! Жми! Підписуйся! Поділись! Читай тільки краще!

Оставьте первый комментарий

Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован.


*