Період новорічно-різдвяних свят плавно підходить до свого логічного завершення, і саме час для того, щоб проаналізувати, на що саме чекати жителям Київщини від року жовтого земляного пса. На жаль, схоже, все йде до загострення боротьби за владу. Адже на кону стоїть не лише питання влади над однією конкретною областю, але й над Україною в цілому

Фактично всі політичні ризики, закладені в минулому році керівництвом області, плавно перенеслися у 2018 рік. Так, є всі підстави очікувати апогею в боротьбі між президентською владою та опозицією. У цьому контексті чи не найгарячішою подією року варто розглядати вибори до новостворених об’єднаних територіальних громад. Наразі Київщина є антилідером з децентралізації влади, адже досі у 18 з 25 районів області не сформовано жодної об’єднаної територіальної громади. Але у цьому році ця неприємна статистика може суттєво поліпшитися. Так, орієнтовною датою виборів депутатів до двох міських (Березанська, Ржищівська) та однієї селищної (Гостомельська), ОТГ вже називають 29 квітня, хоча оіфіційно вибори ще не призначено. Не виключено, що до цих трьох ОТГ приєднаються ще кілька великих громад. Окрім того, у жовтні та грудні відбудеться ще два цикли виборів до ОТГ.

Особливо гострим протистояння очікується в Приірпінні. Як відбуватиметься формування громад Бучі та Ірпеня – питання досі відкрите. Можливо, кожне з цих міст сформує свою ОТГ, але існує певна імовірність злиття цих міст в одну громаду. Якщо так станеться, між місцевими мерами – ірпінським головою Володимиром Карплюком та бучанським очільником Анатолієм Федоруком – боротьба за владу перетвориться з простого протистояння, на війну не за життя, а на смерть. Відкритим лишається і питання Коцюбинського, керівництво селищної ради якого знаходиться у конфронтації з Карплюком і навряд чи захоче приєднатися до Ірпінської ОТГ.

Потужна боротьба очікується і в інших районах Київщини – зокрема, на Білоцерківщині, де триває конфлікт навколо створення Шкарівської ОТГ. Там зіштовхнулися інтереси двох фінансово-промислових груп на чолі з олігархами Василем Хмельницьким та Костянтином Жеваго. Біла Церква на чолі з мером міста Геннадієм Диким активно посягає на територію цієї громади. Можна не сумніватися, що протиборство навряд чи швидко вщухне…

Вибори до громад весінньої і осінньо-зимньої хвилі – надзвичайно важливі у контексті загальноукраїнського протистояння по лінії Порошенко-Тимошенко. Київська область є одним з найважливіших майданчиків цього герцю. Після кількох провалів БПП на минулих виборах, довести свою спроможність напередодні президентських перегонів, які мають відбутися весною 2019 року, для пропрезидентської сили – стратегічно важливо. В інакшому разу БПП-“Солідарність” Порошенка ризикує повторити “зоряний шлях” “Нашої України” Віктора Ющенка і канути в Лету.

Ускладнює ситуацію той факт, що позиції “Батьківщини” і їх лідерки Юлії Тимошенко зараз видаються надзвичайно сильними. Контроль над Київською облрадою, якою зараз керує представниця “біло-сердешних” Ганна Старикова, дає можливість “Батьківщині” розраховувати на те, що президентська вертикаль “загрузне” і не зможе під час президентських виборів використати адмінресурс на повну.

Що ж може зробити БПП? Все ж таки взяти під контроль міські ОТГ, а далі дотиснути облраду. “Батьківщині” ж, у свою чергу, залишаться сільські ОТГ. Лише взяття під контроль усіх ключових міст області може стати для Банковою рятівною паличкою.

Без серйозних кадрових змін в органах виконавчої влади тут не обійтися. Зокрема, відверто слабкою ланкою у президентській вертикалі є Олександр Горган. Але звільняти його треба швидко: якщо він побуде в своєму кріслі ще два-три місяці, змінювати його буде надто пізно. Враховуючи вкрай низький професіоналізм Горгана та його оточення (а також патрона чинного голови КОДА – одіозного нардепа Ярослава Москаленка), на реальні успіхи розраховувати не варто.

Двобій між облдержадміністрацією та облрадою може призвести до проблем з прийняттям та виконанням цільових програм на Київщині. Швидше за все, нинішні кадрові ротації із заступниками губернатора покликані якраз допомогти Горгану в реалізації програм. Але чи мають вони для цього необхідний досвід?..

Окрім політичних перипетій не варто забувати про небезпеку соціальних заворушень на Київщині, обумовлених загальною корумпованістю влади. Не варто забувати про безкінечний земельний дерибан в області, внаслідок якого земельні ділянки не можуть отримати реальні ветерани АТО. Попри те, що Держгеокадастр назвав Київську область лідером у видачі земель бійцям, виявляється не все так просто. Зокрема, в області діють різноманітні “асоціації” допомоги учасникам війни на Донбасі, які фактично виступають посередниками між державою та великими латифундистами. Також місцеві жителі стверджують: непоодинокі випадки, коли в той чи інший район завозять посторонніх людей. Все це викликає негативну реакцію серед населення. Загалом, у кожному районі пристоличної області існує велика кількість критичних точок: незаконне будівництво, намив піску – якщо ці, здавалося б, невеликі осередки зараз не погасити, на владу може чекати справжня пожежа.

До того ж Київщина (разом з Києвом) виявилася “рекордсменом” по кількості нападів на журналістів. А вбивство правозахисниці Ірини Ноздровської вчергове викликало питання відносно професійності правоохоронних органів. І хоча підозрюваного у вбивстві затримано, неприємний осад нікуди не подівся.

Олександр Павличук, “Моя Київщина”

Джерело

от Igryk

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.