1 квітня стартує автоматичний перерахунок страхового стажу: як будуть нараховувати пенсії

З 1 квітня в Україні стартує автоматичний перерахунок страхового стажу.

Надбавку до основних виплат отримають пенсіонери, які не поспішають на заслужений відпочинок, пише “Сегодня”.

При нарахуваннях будуть враховувати кожні два роки офіційної переробки. Так, якщо людина до пенсії пропрацював 30 років, а потім – ще два роки, то коефіцієнт стажу не 0.3, а 0.32. А отже, сума пенсії збільшиться.

“Раніше це робилося за заявою громадянина. Тепер це робиться автоматично. Передбачено перерахунок пенсій для працюючих пенсіонерів. У нас їх зараз близько 650 000 осіб”, – каже міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Водночас в Кабміні зазначають, що у частини працюючих пенсіонерів, незважаючи на зростання стажу, пенсія після перерахунку виявлялася меншою через низькі заробітки після виходу на заслужений відпочинок. Але в такому випадку пенсію продовжували платити на колишньому рівні.

Як роз’яснили в ПФ, з 1 квітня почнеться перерахунок пенсій тим, хто отримує їх два роки і більше і при цьому працював офіційно, тобто зі сплатою внесків до ПФ, навіть якщо людина працювала не постійно, а з перервами. Писати заяву, як було раніше, не треба — перерахують автоматично. Тим, у кого після перерахунку пенсія не зросте, її не зменшать, а будуть платити, як і раніше. Наприклад, людина відпрацювала 40 років і вийшла на пенсію в 60 років з березня 2016 р., заробивши пенсію 3000 грн. Після цього вона продовжувала працювати ще 24 місяці, заробляючи щомісяця по 5000 грн. Її коефіцієнт стажу зріс за два роки з 0,4 (по 1% за кожен відпрацьований рік) до 0,42. При розрахунку пенсій в ПФ зараз використовують середню зарплату 3764 грн, тому індивідуальний коефіцієнт (ІК), що залежить від сплачених страхових внесків та рівня зарплати, за два роки дорівнює 5000:3764=1,328. Помноживши його на середню зарплату і додатковий стаж (0,02), отримуємо прибавку до пенсії 100 грн.

У квітні також отримають перераховані і збільшені пенсії за січень-квітень і пенсіонери силових структур, повідомив міністр соцполітики Андрій Рева. Він уточнив, що надбавку отримають 536 тис. осіб з близько 600 тис. пенсіонерів-силовиків в країні. Решта вийшли на пенсію на 3 роки і менше назад, тому їм перерахунок не передбачено.

Читайте также:  Тайны бизнеса президента Украины. Опубликовано расследования об офшорах Владимира Зеленского

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *